Yıldız’ın Gözü PDF Oku

07.05.2024
28
Yıldız’ın Gözü PDF Oku

Yıldız’ın Gözü PDF oku, PDF kitap depomuzda, Gültekin Çizgen tarafından kaleme alınan Yıldız’ın Gözü isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059870481 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Yıldız’ın Gözü kitabı 248 olarak yayınlanmıştır.  Yıldız’ın Gözü kitabını 17.12.2019 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Yıldız’ın Gözü PDF Oku.

Yıldız’ın Gözü PDF Oku

Yaşamımın son 50 senesinde fotoğrafla, illüstrasyonla ve sanatsal camla, kısacası yalnızca sanatla uğraştım. Çalışmaya inanan bir kişi olarak, “hezarfenlik” benim kimliğim hâline geldi.
“Yıldız’ın Gözü”, tarihten el alan belgesel bir tez niteliği taşıyor. Fotoğrafın özünü anlatıyor. İlk romanını yazan kişi için çok zor bir başlangıç. Niçin böyle bir şeye soyunduğumu düşününce, geçmişimden gelen bazı ipuçları buldum.
Belki de, tarihçi olan rahmetli annemin anısından gelen, yaşamım boyunca tarih üzerine derin ilgim, nakışlı uzun okumalarım, ömrümün 50 yılını verdiğim fotoğrafla buluştu.
Romanda hafıza ve hayal gücüm işbaşı yaptı.
Yıllar önce, Photokina’nın kurucusu, Avrupa fotoğrafının büyük kültür adamı, Fritz Gruber’in ailesine, bu satırlardaki “ana hikâyeyi” anlatmıştım. Sonraki görüşmelerimizde Gruber’in sinemayla uğraşan kızının, anlattığım hikâyeyi belgesel film haline getirdiğini ve bu çalışmasıyla bir ödül kazandığını dile getirdiler; ama ısrarlarıma rağmen filmi göstermediler. Nedenini bilmiyorum. Elbette merak ettim. Lakin bu olayın bende uyandırdığı araştırma ve anlamak dürtüsü çok mühimydi. 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.