Akhilleus’un Şarkısı PDF Oku

25.03.2024
14
Akhilleus’un Şarkısı PDF Oku

Akhilleus’un Şarkısı PDF oku, PDF kitap depomuzda, Madeline Miller tarafından kaleme alınan Akhilleus’un Şarkısı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 13.07.2022 dilinde ve 376 ebatında basılan ayrıca  The Song of Achilles sayfadan oluşan Akhilleus’un Şarkısı kitabı 9786057762931 olarak yayınlanmıştır.  Akhilleus’un Şarkısı kitabını Seda Çıngay numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Akhilleus’un Şarkısı PDF Oku.

Akhilleus’un Şarkısı PDF Oku

2012 Orange En İyi Roman Ödülü Kazananı
 
Tanrılar beni ufak yaşımda sürdüler yuvamdan, itiraz edemedim; çelimsiz,
beceriksiz, silik bir evlattım. Söyleyecek söz bulamadım, alt tarafı bir ölümlüydüm. Yalnız kalmanın, yenik düşmenin nasıl bir şey olduğunu bilirdim yalnızca. Sen böyle yenikken başkasının iyi talihinin nasıl diken gibi battığını da.
Lakin kader örgüm halen sonlanmamıştı. Sürgünüm Aristos Achaion’un yanına, güzelliğinin güneşi dibinde diz çökmeye çıkmıştı. Mağlup olmuştum lakin böyle bir güzellik karşısında mağlup olmaktan kim utanır ki? Hikâyelerimizde o en iyimiz, en kahraman, en kuvvetlimiz olarak geçer. Hikâyelerimize göre bunun sebebi damarlarında akan ilahi kandır. Hikâyelerimiz yaşlılar tarafından ateş başlarında anlatılır, kahramanlardan bahseder ama kahramanlar yaşlanmaz hiç.
 
Hikâyelerimizde savaşı yiğit Akha’ların kazandığı anlatılır…
 
Hikâyelerimiz gerçeği söylemiyor. Savaşın kazananı olmaz. Çağlar geçer, üstümüzde takımyıldızlar dönüp durur, ayla güneş her zamanki yollarını bitkin takip eder ve biz, biz felakete uğramışlar, biz sevdiğinden ayrı düşmüşler aşkın içimizi titreten şarkısı kulağımızda, huzursuz yatarız düştüğümüz yerde.
 
Ben, Kirke’nin yazarı Madeline Miller, Akhilleus’un Şarkısı’nda, şanı için yaşamından vazgeçen yarı tanrı Akhilleus’u, can yoldaşı Patroklos’u ve Troya Savaşı’nı; kralların, tanrıların, savaşçıların destanını iki âşığın gözünden anlatıyor.
“Madeline Miller, çarpıcı ve tutkulu aşklarını Homeros’un sürükleyici manzum destanı kadar sade ve incelikli diliyle aktararak, bu iki genç adamın efsanelerde değil, gerçeklikte var olduğuna bizi ikna etmeyi başarıyor. Bunun yanında isimlerini, 3000 senedir anlatılagelen bu hikâyeyi zenginleştirerek bir sonraki nesle de aktarıyor.”
–Mary Doria Russell, Serçe’nin yazarı
 
“İlyada ve öncesindeki hadiselerin Patroklos gözünden sürükleyici bir yeniden anlatımı; elden bırakması zor bir kitap, klasik eser sevenler özellikle Tanrıça Thetis kişiliğinin özündeki vahşi yan ve antik dönem esintisiyle büyülenecek.
–Donna Tartt, Saka Kuşu’nun yazarı
 
“Akhilleus’un Şarkısı, İlyada destanını önceden hiç okumadığınız denli gerçekçi bir tarihsel ve fantastik anlatımla ortaya koyuyor…”
–Instinct Magazine
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.