«Aslanlı Yol Sevan Nişanyan PDF Oku»

31.01.2024
18
«Aslanlı Yol Sevan Nişanyan PDF Oku»

Aslanlı Yol Sevan Nişanyan PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Aslanlı Yol Sevan Nişanyan tarafından kaleme alınan Aslanlı Yol Sevan Nişanyan isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Aslanlı Yol Sevan Nişanyan PDF Oku

«Aslanlı Yol» Sevan NişanyanYazar(lar) Sevan Nişanyan
Kategori(ler) Biyografi, Siyaset-Politika
(Uluslararası Kitap Numarası) ISBN 9789756201701
Yıl 2012
Sayfa 360

Aslanlı Yol Sevan Nişanyan için özet (Açıklama)

Düşünce dünyamızın özgün ismi Sevan Nişanyan, okurlarının karşısına bu kez anılarından oluşan Aslanlı Yol ile çıkıyor.

Yanlış Cumhuriyet’te Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu mitlerini sorgulayan, Sözlerin Soyağacı’nda Türk dilinin tarihi köklerini titiz bir araştırmayla görülmektediran, Küçük Oteller Kitabı’yla Türk turizmine yeni bir ufuk kazandıran Nişanyan, bunun yanı sıra Ege’nin Şirince köyünde kurduğu ütopya dünyası ile tanınıyor.

Nişanyan’ın anıları bizi Amerika’daki solculuk günlerinden Kafkasya’daki savaş meydanlarına, Etiyopya’da Nişanyan’ın bile tırmanmaya ürktüğü manastırlardan Isparta Askeri Mahkemesindeki duruşmalara, Amazon cangıllarında kaybolan arkadaşlardan Van’da kurulması hayal edilen köylere sürüklüyor. Yaşadığı hiçbir ortamda kendini “evinde” hissetmeyen, sınırları ölümcül risk pahasına zorlamayı tutku haline getiren bir insanla tanışıyoruz.

Bir macera romanı akıcılığıyla okunan hikâyelerin ardında ise, yaşamı sürekli olarak sorgulamanın manevi ağırlığına ve Nişanyan’ın kendi içinde bir bütünlük arayışındaki düşünce yapısına tanık oluyoruz.


Kütüphanemizde Aslanlı Yol kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir yahut Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Aslanlı Yol Sevan Nişanyan PDF E kitap indir

PDF

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.