Atalarımın Dilini Öğreniyorum PDF Oku

18.03.2024
33
Atalarımın Dilini Öğreniyorum PDF Oku

Atalarımın Dilini Öğreniyorum PDF oku, PDF kitap depomuzda, Hüseyin Şendağ tarafından kaleme alınan Atalarımın Dilini Öğreniyorum isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786258457995 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Atalarımın Dilini Öğreniyorum kitabı 136 olarak yayınlanmıştır.  Atalarımın Dilini Öğreniyorum kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Atalarımın Dilini Öğreniyorum PDF Oku.

Atalarımın Dilini Öğreniyorum PDF Oku

19 yüzyılın sonundan ibu yana Girit’ten Anadolu topraklarına
 60 bin civarında göçmen geldi. Adadaki topraklarını, mallarını, mezarlarını ve anılarını terk edip Ada vatandan Ana vatana göç etmek zorunda kaldılar, bu nüfus da Lozan Antlaşması çerçevesinde, büyük nüfus mübadelesi ile Anavatana geldi.
Anavatana gelen Giritliler hiçbir zaman kendilerini muhacir mübadil olarak isimlendirmediler, onların kendi tanımladıkları kimlikleri hep Giritli oldu, kendileri ile alakalı yaptıkları kimlik farklılaşması da mübadele öncesi gelenler için eski Giritli, mübadele ile gelenler için de yeni Giritli oldu.
Çok eski zamanlardan beri, Girit kültürü kendine özgü bir özellik arz eder. İlk çağlardaki Minos, Miken ve Helen medeniyetinin üzerine Roma, Bizans, Arap ve Venedik kültürü eklenmiştir. En son bu kültürün üzerine Osmanlı kültürü katılmıştır. bütün bu uygarlıkların toplamı olarak Akdenizli bir Girit kültürü ortaya çıkmıştır. Bu kültür bir Akdenizli kimliğe sahiptir ve bir adalı olma hali mevcuttur.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.