Mahrem Günlükler Bizler Dünyadan Püsküren Alevleriz PDF Oku

18.03.2024
31
Mahrem Günlükler  Bizler Dünyadan Püsküren Alevleriz PDF Oku

Mahrem Günlükler Bizler Dünyadan Püsküren Alevleriz PDF oku, PDF kitap depomuzda, Edvard Munch tarafından kaleme alınan Mahrem Günlükler Bizler Dünyadan Püsküren Alevleriz isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 18.03.2024 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786259970653 sayfadan oluşan Mahrem Günlükler Bizler Dünyadan Püsküren Alevleriz kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Mahrem Günlükler Bizler Dünyadan Püsküren Alevleriz kitabını Orhan Düz numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Mahrem Günlükler Bizler Dünyadan Püsküren Alevleriz PDF Oku.

Mahrem Günlükler Bizler Dünyadan Püsküren Alevleriz PDF Oku

Çığlık adlı tablosuyla küresel bir kültür ikonuna dönüşen Norveçli ressam Edvard Munch (1863-1944) eserlerinde melankoli, endişe, bunalım, korku ve iç sıkıntısı temalarını ustalıkla işlemiştir. İlk çizimlerinden ibu yana benzersiz bir üslup geliştiren Munch, insan ruhunun derinliklerine nüfuz eden bakışı ve dışavurumcu üslubuyla âdeta huzursuzluğun resmini yapmayı başarmıştır.
Munch ressam olduğu kadar yazar olarak da kabiliyetlerini ortaya koymuştur. Nitekim gençliğinden ibu yana anı, kurgu, portre yazıları, şiir ve felsefi deneme tarzında metinler kaleme almıştır. İnsanlık durumunun hem coşkusunu hem de karanlık dehlizlerini şiirsel bir dille günlüklerine görülmektediran Munch, yazılarında fotoğraflarıni bütünlüyor gibidir. Munch günlüklerinde yalnızca sanat anlayışını veya eserlerini var eden unsurları değil, kişiliğinin gizli yanlarını da arada bir ironik, gülünç, sevecen, arada bir gotik, romantik sözlerle ve hikâyelerle ortaya koymaktadır. Yer yer Nietzsche’nin üslubuna ulaşan, kimi zaman ise kendi uçurumundan kaçmaya çalışan Munch’un günlüklerini okuyanlar, ressamın yaşam öyküsünü takip ederek dostluk, aile ve aşk ile ilgiliki düşüncelerini öğreneceği gibi, onun kronik stresinu ve içindeki Çığlık’ı da hissedecektir…
 
“Benim gözümde hayat bir hücrenin penceresinden dışarıya bakmak gibidir. Vaat edilmiş topraklara asla ulaşamayacağım”
—Edvard Munch
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.