Kadınlar ve Cadılar PDF Oku

18.03.2024
45
Kadınlar ve Cadılar PDF Oku

Kadınlar ve Cadılar PDF oku, PDF kitap depomuzda, Pınar Ülgen tarafından kaleme alınan Kadınlar ve Cadılar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786052070659 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kadınlar ve Cadılar kitabı 224 olarak yayınlanmıştır.  Kadınlar ve Cadılar kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kadınlar ve Cadılar PDF Oku.

Kadınlar ve Cadılar PDF Oku

Cadı Avı Çağı, 1350 ile 1780 senelerı arasındaki dönemi kapsamaktadır. Bu zamanda etkin olan cinnet hali, zamanla değişime uğramıştır. Çok sayıda kadın, cadı olduğu şüphesi ile yakalanmış ve onlara çeşitli işkenceler uygulanmıştır.
Hatta bu şüpheliler yakayı ele verdiklarında uygulanan kısık ateş, erimiş kurşun, kaynar yağ, zift, balmumu ve sülfür karışımı işkencesi bile Hristiyanlara göre onların işlediği suçu tam anlamıyla karşılayamıyordu. Hatta Barbara adlı bir kadının yargılandığı mahkemedeki sorgusunda hemen hemen 14-15 senedir üye olduğu cadılar tarikatında şeytanla işbirliği yaptığını ve annesinden miras kalan süpürgesi üzerinde uçarak sabbat ayinlerine katıldığını itiraf etmesi üzerine genç yaşta yakılarak öldürülmüş olması cadılara duyulan nefretin ne kadar büyük olduğunu göstermektedir. Bunun yanı sıra Toulouse kentinde olduğu gibi yalnızca bir günde 400 kadının yakılarak öldürüldüğü dönemler dahi olmuştur. 
Papa II. Pius’un, “Kadın gördüğünde dur ve düşün; O, bir şeytan olabilir” demesi de o zamanda kadına olan bakış açısına bir örnektir. Peki neden kadın? Acaba var oluşları da bir hata mıydı bilinmez; ama bu zamanlarda çok acı çektikleri kesin. Evet yakıldılar… Sebebi her şey olabilir. Peki küllerinden dünyaya geldilar mı sizce? 
İşte Orta Çağ-Kadın ve Ateş üçgeni…
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.