Sorularla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi PDF Oku

19.03.2024
39
Sorularla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi PDF Oku

Sorularla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Haluk Selvi tarafından kaleme alınan Sorularla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786052070062 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Sorularla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi kitabı 350 olarak yayınlanmıştır.  Sorularla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Sorularla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi PDF Oku.

Sorularla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi PDF Oku

Türkiye Cumhuriyeti nasıl inşa edildi? Günümüzde bu sorunun cevabı bir çok değişik bakış açsısı ile farklı yorumlarla ele alınmakta ve değerlendirilmektedir. Kamuoyunu meşgul eden tartışmalara doğru bir yaklaşımla yanıt vermek ne kadar olabilecekdür? Bu kitapta, Mondros Mütakeresi’nin nasıl imzalandığından, işgal günlerinde İstanbul’daki hayata, TBMM’nin nasıl açıldığından, Sakarya Meydan Muharebesi’ne, Sevr Anlaşması’ndan Lozan’a, Saltanatın neden kaldırıldığından Türkiye’deki anayasal sürecin nasıl başladığına, misyoner okulların durumundan Türk Ocaklarının neden kapatıldığına, Güneş Dil Teorisi’nden kadın haklarına,  Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yolsuzluk davasından Çerkez Ethem’e, İstiklal Mahkemelerinden Dersim isyanına ve Atatürk’ün Nutuk’undan ölümüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’ne dair bir çok tartışmalı soruya doğru yanıtları vermek endişesı ile kitap haline getirişmiştir..
Yazar, akademik bir kalemle ve popüler bir üslupla zihinlerdeki Yakın Döneme ait sorularımıza kısa ve öz yanıtlar vermektedir.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.