Bir Dağ Ki Hiç Olmadı PDF oku indir

03.02.2024
36
Bir Dağ Ki Hiç Olmadı PDF oku indir

Bir Dağ Ki Hiç Olmadı PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Cevahir Bedel tarafından kaleme alınan Bir Dağ Ki Hiç Olmadı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057415844 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Bir Dağ Ki Hiç Olmadı kitabı 96 olarak yayınlanmıştır.  Bir Dağ Ki Hiç Olmadı kitabını 25.11.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bir Dağ Ki Hiç Olmadı PDF Oku.

Bir Dağ Ki Hiç Olmadı PDF Oku

Ulaşılamayan ne varsa, saçılı her şeyle birlikte, dönenir varlığın kabuğunda. Tamam, demek neçe olabilecekdür, öylece dururken sızısı bir yaranın? Sesi, gecesi, boynu; elleri, sabahı, saçları, ayakları; atı, rüyası, yatağı, vazgeçişi ve ölümü… Mümkün mü bir tamama ermek ey kimse!
Mümkün mü varmak o dağa, Sawa!
 
Gülperi, Gülîzar, İsmail. Adı konsa da bir göle benzeyen en fazla, bir rüzgâra, sahanı olmayan eve… Giyindiği her şeyden soyunuk, umarsız bir ağaca… Tamamlanamayan bir ömrün kekre yolcuları onlar. Tamamlanamayan herkes gibi.
 
Yaşı uzun sürenlerin yorgun nabzını taşıyor seherimize Cevahir Bedel. Müneccimle muvakkıtın değil, mübtela-yı gam ehlinin bildiği şeb-i yeldayı sırlıyor kalp aynamıza.  Bir dengbej gırtlağı, bir derviş vakarıyla.
 
“bir dağ ki hiç olmadı”; ritim ve tartım bağlamında kusursuz, duru ve yalın şiirlerle okurunu selamlarken çağdaş Türkçe şiire, özgün-içli bir bütünlüklü şiir toplamı armağan ediyor.
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.