Çağdaş Kazak Türkçesi Ses – Şekil – Cümle Bilgisi – Metinler PDF Oku

18.03.2024
31
Çağdaş Kazak Türkçesi  Ses – Şekil – Cümle Bilgisi – Metinler PDF Oku

Çağdaş Kazak Türkçesi Ses – Şekil – Cümle Bilgisi – Metinler PDF oku, PDF kitap depomuzda, Nergis Biray Ekrem Ayan Güljanat Kurmangaliyeva Ercilasun tarafından kaleme alınan Çağdaş Kazak Türkçesi Ses – Şekil – Cümle Bilgisi – Metinler isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059241014 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Çağdaş Kazak Türkçesi Ses – Şekil – Cümle Bilgisi – Metinler kitabı 272 olarak yayınlanmıştır.  Çağdaş Kazak Türkçesi Ses – Şekil – Cümle Bilgisi – Metinler kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Çağdaş Kazak Türkçesi Ses – Şekil – Cümle Bilgisi – Metinler PDF Oku.

Çağdaş Kazak Türkçesi Ses – Şekil – Cümle Bilgisi – Metinler PDF Oku

Kazak Türkleri, Türk boylarının Kuzey yani Kıpçak koluna girer. Konuştukları Türkçe de Türk lehçeleri içinde tarihî Kıpçak kolu içinde yer alır. Bugün Kıpçak grubu yahut Kuzeybatı Türk lehçeleri grubu adı altında ele alınmaktadır.
1991’den sonra ülkenin tek resmî dili olan Kazak Türkçesi ile bir çok edebî eser, ilmî yazı kitap haline getirişmiştir..
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğrencilerine yönelik olarak bir araya getirilen bu eser, bunun yanı sıra Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinde okutulan Kazak Türkçesi dersi için de kaynak bir eserdir.
Bu kitapta çağdaş Kazak Türkçesi yazı dilinin ses, şekil ve cümle bilgisi ayrıntılı bir biçimde ele alınmış; farklı bölümlerde incelenen bütün konular Kazak Türkçesinden seçilen metin emsallari ile desteklenmiştir.
Bu kitapla, Kazak Türkçesi grameri yanında, örnek metinlerle birlikte Kazak Türklerinin kültürü de tanıtılmaya çalışılmıştır. Örnek metinler öğrencinin Kazak Türkçesine hâkim olma durumuna göre çeşitli düzeylerden seçilmiştir. Günlük hayatta kullanılan ifadelerden edebî metin emsallarine kadar değişiklik arz etmektedir.
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.