John Carter Mars’ın Prensesi PDF Oku

19.03.2024
34
John Carter  Mars’ın Prensesi PDF Oku

John Carter Mars’ın Prensesi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Edgar Rice Burroughs tarafından kaleme alınan John Carter Mars’ın Prensesi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 27.07.2023 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786057350541 sayfadan oluşan John Carter Mars’ın Prensesi kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  John Carter Mars’ın Prensesi kitabını Sisem Tek numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. John Carter Mars’ın Prensesi PDF Oku.

John Carter Mars’ın Prensesi PDF Oku

Edgar Rice Burroughs’un bi hayli beğeni alan “Barsoom” serisinin ilk cildi olan Mars’ın Prensesi, okurla buluştuğu 1917 senesinden şuana dek anlatılan en çılgın ve en yaratıcı hikâyelerden biri. Tarzan of the Apes’in yaratıcısının kaleme aldığı ve çoktan bilimkurgu klasikleri arasına girmiş bu macerada, ikonik karakter “John Carter” efsanesi başlıyor.
 
Virginalı bir İç Savaş gazisi olan John Carter, savaş sonrası Arizona’sında Apaçilerin saldırısına uğrar. Bir mağarada köşeye sıkıştırılmış haldeyken yaşamının bittiğini düşünür, fakat tekrar uyandığında çevrede kimse görünmez ve manzara Dünya’daki hiçbir şeye benzemez. 
John Carter, rakip kabileler arasında devam eden acımasız bir savaşın sahnesi olan Mars’a nakledilmiş; yerçekimindeki değişim Carter’a insanüstü güç, hız ve çeviklik güçleri vermiştir. Dünyada sıradan bir  insanken, Mars’ta o bir tanrıdır. Carter insan görünümlü güzel Prenses Dejah Thoris’i kurtarmak için dört kollu barbar lejyonlarını yenmeli, vahşi flora ve faunayla dolu bir arazide binlerce mil yol kat etmelidir. Tüm bunlar olurken Kızıl Gezegen’in kaderi ise belirsizdir: Kabilelerin birbiriyle çekişmeleri kontrolsüzce artmakta, kuşatma altındaki atmosfer fabrikası boğucu bir durma noktasına ağır ağır ulaşmaktadır.

Carl Sagan’dan Arthur C. Clarke kadar birden fazla dehaya ilham olan, zamanın ötesine geçip günümüzün bilimsel gerçeklerini destekleyen Burroughs’un Mars macerası ile ilgili Ray Bradbury şöyle diyor: 
“Yazın çimenlerin üzerinde durdum, ellerimi kaldırdım ve tıpkı John Carter gibi Mars’ın beni eve götürmesi için ağladım. Kızıl Gezegen’e uçtum ve bir daha geri dönmedim.”
 

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.