Kan Gibi Vakte Düşen / Toplu Şiirler PDF oku indir

12.02.2024
45
Kan Gibi Vakte Düşen / Toplu Şiirler PDF oku indir

Kan Gibi Vakte Düşen / Toplu Şiirler PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Dr. Turan Koç tarafından kaleme alınan Kan Gibi Vakte Düşen / Toplu Şiirler isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789753550055 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kan Gibi Vakte Düşen / Toplu Şiirler kitabı 188 olarak yayınlanmıştır.  Kan Gibi Vakte Düşen / Toplu Şiirler kitabını 02.07.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kan Gibi Vakte Düşen / Toplu Şiirler PDF Oku.

Kan Gibi Vakte Düşen / Toplu Şiirler PDF Oku

“Şiir, her şeyden önce bir bulur ve bulunur tecrübesinin ifşasıdır. Her tür ve düzeydeki seziş, eriş, oluş ve kavrayışımız en özlü, en dolaysız dilsel ifadesini şiirde bulur. O bir temâşâ ve tanıklığın dilidir ve hakikate sadakati nisbetinde de sahihlik beratına sahip olur. Bunun yanında, o asla tecrübenin ilk elden bir yorumu olmanın ötesine geçemez. şairin bulduğu, tanık olduğu yahut derinden kavradığı şey, yani tecrübenin kendisi bize hep mahrem kalır.
Şiir, bu mahrem tecrübeyi yahut benzeri bir algı veya kavrayışı bize açmak için en fazla mecaz atına biner: ima eder, tasvir eder, telkin eder, ikna eder ve karşı karşıya geldiğı hakikati bir biçimde bize ilkâ eder; çağırır, çığırır, çağrıştırır, çarpar; kısaca, çırpınır durur. Bütün derdi dili kelamla, yani sözle buluşturmak ve bunun yanı sıra da ifade etmeye çalıştığı şeye bizi aşina kılmaktır. Kısa olarak, hakikatin şarkısı kesilmek. İşte bu yüzden, şiir, en sahih temsillerinde insanın hizasında bir yerlerde durur.”
 
 
 
 
 
 

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.