Kırmızı Çiçek PDF oku indir

03.02.2024
44
Kırmızı Çiçek PDF oku indir

Kırmızı Çiçek PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Vsevolod Garshin Muhammet Mustafa Aracı tarafından kaleme alınan Kırmızı Çiçek isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 12.06.2023 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786256475045 sayfadan oluşan Kırmızı Çiçek kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Kırmızı Çiçek kitabını Simge Delikanlı numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kırmızı Çiçek PDF Oku.

Kırmızı Çiçek PDF Oku

Rus edebiyatının kısa öykü ustalarından Vsevolod Garşin’in en ünlü eserlerinden bazılarına yer verilen bu derleme, yazarın kendi iç dünyasına bir yolculuk niteliğinde. Yarı otobiyografik “Kırmızı Çiçek”, akıl hastanesine kapatılan bir adamın hem kendi sanrılarıyla hem de dünya çapındaki tüm kötülüğü yenmek adına verdiği savaşı konu alıyor. “İşaret”, demiryolunda hat bekçiliği yapan iki adamın haksızlık karşısındaki duruşlarını anlatıyor. Garşin’in kendisinin de katıldığı ve o sırada aldığı yaralar sonucu yatırıldığı hastanede yazdığı “Dört Gün”, Son Rus-Türk Savaşı’nda yaralanan ve ölmeyi bekleyen bir askerin aklından geçenleri aktarıyor. “Gece” ise intiharını planlayan bir adamın bir gecesinden oluşuyor.

“Bizim gibileri yiyip bitiren kader değil, insanlardır. Yeryüzünde insandan daha vahşi ve kötü kalpli bir varlık yoktur. Kurt kurdu yemez ama insan insanı diri diri yer.”
 

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.