Kış Yolculuğu PDF oku indir

07.02.2024
45
Kış Yolculuğu PDF oku indir

Kış Yolculuğu PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Selçuk Baran tarafından kaleme alınan Kış Yolculuğu isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789750847592 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kış Yolculuğu kitabı 112 olarak yayınlanmıştır.  Kış Yolculuğu kitabını 01.08.2020 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kış Yolculuğu PDF Oku.

Kış Yolculuğu PDF Oku

Selçuk Baran’ın yedi öykü kitabı önceden Yapı Kredi Yayınları’ndan “Ceviz Ağacına Kar Yağdı” (2008) adıyla tek ciltte toplanmıştı. Bütün öyküleri şimdi gözden geçirilerek, yazar portreli kapaklarla ayrı ayrı basılıyor.
Selçuk Baran’ın üçüncü öykü kitabı “Kış Yolculuğu” (1984) “Türkân Hanım’ın Ölümü”, “Temmuz, Ağustos, Eylül” ve “Kış Yolculuğu” adlı üç uzun öyküden oluşuyor. Bunlardan “Türkân Hanım’ın Ölümü” yazarı tarafından tiyatro oyunu olarak yeniden yazıldı ve Ankara Devlet Tiyatrosu Şinasi Sahnesi’nde 1990-91 sezonunda sahnelendi. Öykü ve oyun metni birlikte bu sene Yapı Kredi Yayınları arasında çıkmıştı.
Yalnızlık ve umutsuzluk dolu öykülerinde düşsel, şiirli bir hava yaratmakta başarı gösterdiği kabul gören Selçuk Baran, Behçet Necatigil’den Vedat Günyol’a, Füsun Akatlı’dan Selim İleri’ye, Hulki Aktunç’tan İbrahim Yıldırım’a, İnci Aral’dan Behçet Çelik’e birden fazla yazarın övgüyle üzerinde durduğu, fakat günümüz okuru tarafından daha fazla keşfedilmeyi bekleyen bir yazar.
“İçime zehrini salıp gitti. Kimdi, neyin nesiydi? Sorup öğrenmeye hiç niyetim yoktu. Yüreğime bir bıçak saplanmıştı. Acısından uluyabilirdim. Gene de sözünü dinledim. Pencerenin önünde durup ufka baktım.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.