Kitabü’l Pinhan PDF oku indir

08.02.2024
31
Kitabü’l Pinhan PDF oku indir

Kitabü’l Pinhan PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Mehmet Ali Arslanbaba tarafından kaleme alınan Kitabü’l Pinhan isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057252937 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kitabü’l Pinhan kitabı 272 olarak yayınlanmıştır.  Kitabü’l Pinhan kitabını 04.09.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kitabü’l Pinhan PDF Oku.

Kitabü’l Pinhan PDF Oku

Küçük bir Osmanlı sancağının esamesi okunmayan sıradan bir şehrine görünüşte basit bir olayın ardına düşmek için gelen iki yolcu, aslında dört yüz yıl önce başlamış bir hikâyenin izini sürdüklerinden habersizlerdi. Bozkırın ortasına kurulu şehrin en namlı hanına gelen adamlar yalnızca geçici bir barınağa değil, insanlar arasındaki güç ilişkilerini kökten değiştirecek bir hayalin, yarım kalmış bir hikâyenin tam ortasına yerleşiyorlardı. Aslını söylemek gerekirse bu büyük hayalin yaktığı ilk kıvılcım harlanmadan sönmüş, çoktan küllenmişti. Ya da öyle sanılıyordu. Endülüs’te yazıldıktan sonra kaybolduğu düşünülen “Kitabü’l Pinhan”ın yeniden ortaya çıkışı, bütün güç denglerini alt üst etmiş, Osmanlı topraklarında amansız bir takip başlamıştı. Bu efsunlu kitaba sahip olanın elde edeceği sınırsız güç, yalnızca bireylerin değil cümle mahlukatın üzerinde tahakküm kuracağından bir an önce bulunmalı ve yok edilmeliydi. Mehmet Ali Arslanbaba’nın ilk romanı Kitabü’l Pinhan, gizli ilimlerde derinleşen bir alimin yaktığı iktidar ateşinin dünyayı nasıl yakıp kavurabileceğini gösteriyor.
 
“Size, işte bu mezarlıkta defalarca kez tekrarlanan o güç mücadelelerinden birini anlatacağım. Peki neden anlatılır bu tür hikâyeler? Dinleyen ibret alsın diye mi? Hâlbuki, insanın duyduğundan ibret aldığı koskoca bir yalandır; yaşadığından alırsa ne âlâ. Bunun yanı sıra siz anlatacaklarıma hikâye dediğime bakmayın, hepsi hakikat.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.