Patronkız PDF Oku

Patronkız PDF Oku

Patronkız PDF oku, PDF kitap depomuzda, Sophia Amoruso tarafından kaleme alınan Patronkız isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 27.10.2017 dilinde ve 256 ebatında basılan ayrıca  #Girlboss sayfadan oluşan Patronkız kitabı 9786052993217 olarak yayınlanmıştır.  Patronkız kitabını Sevinç Seyla Tezcan numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Patronkız PDF Oku.

Patronkız PDF Oku

Sen bir savaşçısın; ne zaman yumruk atacağını, ne zaman sana atılan yumruklarla baş edeceğini bilirsin. Bazı zaman kaideleri çiğner, arada bir kurallara uyarsın ama bunu her zaman kendi kafana göre yaparsın. Nereye gittiğini bilirsin ama bunu yolda biraz eğlenmeden yapamazsın. Dürüstlüğü kusursuzluğa yeğlersin. Soru sorarsın. Hayatı ciddiye alırsın ama kendini çok ciddiye almazsın. Dünyayı ele geçirecek ve bu sürede onu değiştireceksin. Sen tam bir #PATRONKIZ’sın.
 
Milyon dolarlık Nasty Gal giyim sitesinin kurucusu Sophia Amoruso aklınıza gelebilecek en olağanüstü kız. Şimdi çok havalı ve zengin bir #PATRONKIZ olsa da bir zamanlar pek de gurur duymadığı şeyler yaptı; çöpleri karıştırıp bulduğu çörekleri afiyetle yedi, marketlerden bir şeyler çaldı ve otostop çekerek şehirden şehre gezdi. Küçük bir sağlık sorunu yüzünden sigortaya ihtiyaç duyunca bir sanat okulunun lobisinde kimlik kontrolü işine girdi ve can sıkıntısından eBay’de ikinci el kıyafetler satmaya başladı. İşte o ufak hamle, Sophia’nın yaşamının dönüm noktası oldu. 
 
Aykırı bir kız olmasına rağmen ince detaylara önem vermesi, fotoğrafçılık tutkusu ve tuttuğunu koparan yapısı onu bir eBay dükkânından yüzlerce çalışanı olan bir e-ticaret sitesinin başına getirdi. Sophia ufak adımlar atarak büyük işler başarmayı, hatalardan ders çıkarmayı, aklını da parası gibi kullanmayı, tarzına sahip çıkmayı ve moda dünyasında yaratıcılığın gücünü kendi kendine keşfetti. Şimdi de iş dünyasındaki sihirli yolculuğunu sıcacık bir dille anlatarak biz potansiyel #PATRONKIZ’lara rehberlik ediyor. Ele avuca sığmayan kocaman hayalleriniz varsa bu hikâye size çok ilham verecek. 
 
 
 “Modern Külkedisi’nin hikâyesi.” 
New York Times 
 
“Dünyayı ele geçirmeye hazır olan Y kuşağı kadınları için 
harika tavsiyelerle dolu.” 
Cosmopolitan 
 
 “Çok kişisel ve arsız. Komik anlarla, şeytani ve içten gözlemlerle dolu. Kendinizi kahkahalar atarken 
bulursanız şaşırmayın.” 
SheerLuxe 
 
“Sıfırdan bir iş kurma hususunda kaleme alınmış müthiş bir kitap. Hırslı ve çalışkan Amoruso’nun hikâyesine bayıldım. Bu kitaba bir göz atın.” 
Reese Witherspoon 
 
“Şık takım elbiselerinin içindeki göbekli ve ihtiyar adamları konu alan önderlik kitapları furyasının içinde #PATRONKIZ dimdik duruyor. Genç kadınların Amoruso’ya niçin hayranlık duydukları çok açık. Bu kitabı kızınız için alın.” 
Bloomberg Businessweek 
 
“Tıpkı yakın bir arkadaşınızı dinlemek gibi. Verilen tavsiyelerse iyi bir özgeçmiş yazmaktan kendi tarzınızı yaratmaya ve nezaket çerçevesi içinde kovulmaya kadar uzanıyor. #PATRONKIZ, mutluluğa giden yolun her zaman düz bir yol olmadığını bilen herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap.” 
The Standard/Culture Blog 
 
“İş yaşamınızı kişisel maceralarınız kadar keyifli, taze ve yaramaz hale getirmeye yarayan bir felsefe. Sophia Amoruso kendi kaderimizin efendisi olmak, finansal açıdan bağımsız hale gelmek ve olduğumuz gibi davranmak için bizi eskiden utandıran özelliklerimize sahip çıkmamız hususunda cesaretlendiriyor. Bu kitaba vuruldum.” 
Lena Dunham 
 
“İşte gereksiniminiz olan kitap… Hem gülünç, içten, ilham verici ve açık sözlü hem de iş nasıl yapılır, öğretiyor.”
Marie Claire
 
“Esprili ve zekice bir dille yazılmış… Bu kitabı bu kadar çekici kılan, Amoruso’nun dürüst tavsiyeleri ve online satış dünyasındaki yükselişinin inişli çıkışlı hikâyesinin gülünçliği. Amoruso’nun iş yaşamına olağanüstü yaklaşımı, isyankâr bir genç ve yaratıcı bir serseriyken edindiği tecrübeler herkesin girişimci tarafına hitap edecek.”
Los Angeles Times
 
“Şirket yönetimini saçma bir biçimde kolaymış gibi gösteren CEO’lar mevcuttur. Bir de bunu gerçekten nasıl yaptıkları belli olmayanlar mevcuttur. Seksapel kişiden insana değişen bir şeydir ve yalnızca dış görünüşle alakalı değildir; bunun yanı sıra başarıyla, güçle, hırsla, karizmayla, fedakârlıkla, moda anlayışıyla ve tarzla alakalıdir.”
BusinessInsider.com (Sophia Amoruso’yu “Yaşayan En Seksi CEO” olarak seçmeleri üzerine)
 
#PATRONKIZ bir kitaptan fazlası; bir hareket.” 
Lena Dunham
 
“Güçlü ve hırslı genç kadınlar için bir güç manifestosu.”
Vanity Fair
 
“İnsana kendini iyi hissettiren kitapları zaten seviyoruz ama Amoruso’nun hevesi ve başarısı bize daha da ilham verdi… Girişimciliğe dair tavsiyelerin anekdotlarla süslü olması kitabın akıp gitmesini sağlamış. Bir sürü enteresan hikâyenin
bunun yanında uygulanabilir bilgilerle dolu. Sonuç? Tam anlamıyla kızların gücü. Bu kitabı bugün alın, son sayfayı okuduğunuz
anda bize teşekkür edeceksiniz.”  
Self.com
 
“Amoruso yöneticilik yolculuğunun iniş çıkışlarına dair anılarını taptaze bir dürüstlükle anlatıyor. Bu kitaptaki havası resmen bulaşıcı. #PATRONKIZ, klasik kariyer merdivenlerini tırmanmak istemeyen tüm kızlar için –hayır, insanlar için– harika bir model sunuyor. Amoruso’nun izlediği yol olağanüstü olsa da okuyuculardan bazıları onun yaşadıklarından ders alacak ve ayak izlerini
takip edecektir. Ama bu kitaptan çıkarılacak tek bir ders varsa o da iş yaşamında başarı için önceden hazırlanmış bir kurallar
kitabının artık var olmadığıdır.”
Fortune
 
#PATRONKIZ biraz biyografi, biraz iş yönetimi rehberi, biraz da kızların gücüne dair bir manifesto. Genç kadınlar için iş kurma ve hayallerinin peşinden gitme sürecinde içten bir rehber.” The Washington Post
 
“Modanın yeni fenomeni.”
Forbes
 
“Amoruso’nun neden söz ettiği anlaşılıyor ve içten dili, kıyafetlerinden de yayılan o çarpıcı ve çabasız havadan
yoksun değil. Hikâyesi, sistemi yönlendirmenin onu doğru bulmakla aynı şey olmadığını ispatlama yönünde hayranlık
uyandırıcı bir girişim. Düzen zıtı olmak artık eskidi. Şimdi moda, oyunu kendi kaidelerina göre oynamak ve onların
standartlarına göre yine de kazanmak.”
The New York Times Book Review
 
“Nasty Gal’in kurucusu Sophia Amoruso, kuvvetli ve hırslı genç kadınların güç manifestosu olarak adlandırılabilecek bu kitapta aykırı ve paha biçilmez dersler veriyor. #PATRONKIZ, okuyucuları suya yönlendiriyor fakat su içmeye zorlamıyor; aramızdaki yenilikçilere ve girişimcilere bi hayli hızlıca zengin olmanın yollarını öğretmek veya iş yaşamına ilişkin ipuçları vermek yerine kuvvetli yanlarımıza oynamayı, hatalarımızdan ders almayı ve geleneksel kurallardan bazılarını ne zaman çiğnememiz gerektiğini öğretiyor.” Vanity Fair
 
“Sophia Amoruso doğuştan kural yıkıcı. Vintage kıyafetler sattığı eBay dükkânını sırf alın teri, sosyal platform bilgisi ve modaya yön veren zevkiyle on yıldan kısa bir süre içinde değeri 100 milyon doları aşan gerçek bir dünya markasına dönüştürdü… Şimdi 350 çalışanlı mini bir giyim imparatorluğunun başında oturan Sophia çok nadir bir unvana sahip: dünyanın dört bir yanındaki tuttuğunu koparan #PATRONKIZ’lara ilham veren ve onlara destek olan bir CEO.”
Refinery29com
 
“Sophia Amoruso da en az Nasty Gal şirketinin geçmiş performansı kadar nadir görülen bir şey. Silikon Vadisi’nin yalnızca meyveyle beslenen Steve Jobs’ını, abur cuburla beslenen Marc Andreessen’ini veya sosyal açıdan biraz enteresan birisi olan Mark Zuckerberg’ini unutun. Onların hepsi tek bir şablona uyuyor ama Amoruso uymuyor… Nasty Gal tam anlamıyla inek tipler
ile bütün kızların olmayı hayal ettiği havalı ve gerçek hayatta kabul gören zengin ponpon kız arasındaki boşluk.”
PandoDaily
 
“Sophia Amoruso kendisinden önceki CEO’ların (Sandberg dâhil) bilgeliğini almış, hayat hikâyesiyle, kişisel felsefesiyle, pratik önerileriyle sarıp sarmalamış (örneğin eski çalışanlarınızı sosyal platformda kötülemeyin). Tüm bunları da onu bu kadar başarılı kılan değişmez üslubu ve tavrıyla kaleme almış.”
The Cut
 
“Bu sene başlığında bir hashtag barındıran bir kitap okuyacaksanız o kitap #PATRONKIZ olsun.”
TechCrunchcom
 
“Sophia Amoruso’nun hikâyesiyle motive olun… İçten tavsiyeleri her sektörden kadının işine yarayacak.”
People (StyleWatch)
 
“Amoruso ile ilgili artık çok şey öğrenmiş olsak da (yani Google’da başka ne bulabiliriz ki?) hikâyesini okumaya doyamıyoruz.” The Coveteur
 
“Sophia’nın dokunduğu her şey havalı, ilk satışından perakende yıldızlığına uzanan hikâyesini anlattığı kitabı
#PATRONKIZ da buna dâhil…”
The Standard/Culture Blog
 
“Sophia hayat hikâyesine isabetli bilgelikler serpiştirmiş ve bu kitap her yaştan kadının okuması gereken bir kitap. Kim ilham ile motivasyonu bir arada sevmez ki?”
RealSimplecom/Lifestyler
 
“İş yaşamına ilişkin enteresan bir biyografi… Amoruso’nun özgün tarzı kendini burada da belli ediyor ve şüphesiz bu tarz onun büyük başarısının birden fazla sebebinden biri.”
Publishers Weekly
 
“Amoruso bu kitabında iş yaşamında başarıveyair o enteresan ve kendine özgü içgörülerini paylaşıyor.”
WhoWhatWearcom
 
“Amoruso’nun yönteminin sihirli olduğu çok açık.”
LA Confidential
 
“Amoruso bu kitabın bir rehber olmadığı hususunda ısrar etse de #PATRONKIZ bir sürü olağanüstü fikirle dolu. Bu kitabı mutlaka okumalısınız, Amoruso yöneticilik hususundaki ipuçları için takdiri hak ediyor. Onu bir #PATRONKIZ yapan da işte o ipuçları.” LevoLeaguecom
 
“Bu arsız anı kitabı kariyer hususunda tavsiyeler ve girişimciliğe dair ipuçları verirken ilham vermeyi de es geçmiyor.”
Foam Magazine
 
#PATRONKIZ bütün kadın girişimciler için kaçırılmaması gereken bir kitap.”
The T.U.R.N. Magazine
 
“Dürüst, çarpıcı bir biçimde özgüvenli ve olanca küstahlığıyla olduğu gibi davranan Amoruso, Nasty Gal aracılığıyla başarıya yaptığı yolculuğun ve o yolculuk sırasında öğrendiklerinin hikâyesini anlatıyor.”
TechCocktailcom
 
“Sophia Amoruso işe ufak bir eBay dükkânıyla başladı ve markasını gezegendeki en fazla hayranlık duyulan e-ticaret rotalarından biri haline getirdi. Sophia’nın markası iş dünyasına orta parmağını kaldırıyor ve Nasty Gal’in takipçileri ona doyamıyor.” BeGoodClothescom
 
“Genç kadınların Amoruso’nun herkese kafa tutan tarzından ve yorgunluk nedir bilmeyen çalışma etiğinden öğrenecekleri çok şey var.”
Flavorwirecom
 
“Biyografi ile girişimciliğe dair bir rehberin karışımı niteliğindeki bu kitap tatlı bir esinti gibi.”
Sacramento News & Review
 
“Son derece motive edici bir kitap.”
The Telegraph
 
“Hayatınızın kontrolünü ele geçirmeye, almak istediğiniz kararları almanıza ve hangi kurallara bağlı kalıp hangilerini çiğnemek istediğinize dair kuvvetlendirici ve kafa tutan mantralar sunuyor.”
Grazia
 
“Cesur ve dürüst. #PATRONKIZ bir armağan.”
Forbes
 
“Tam anlamıyla dâhice…”
Huffington Post
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.