Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları PDF Oku

Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları PDF Oku

Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları PDF oku, PDF kitap depomuzda, Rüştü Erata tarafından kaleme alınan Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786051062402 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları kitabı 510 olarak yayınlanmıştır.  Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları kitabını 24.11.2014 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları PDF Oku.

Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları PDF Oku

“Edebiyat, Eğitim ve iletişim fakültelerinde öğretim üyelerinin bu kitabı öğrencilere önermeleri gençlerin daha temiz Türkçe konuşup yazmalarına yol gösterecektır. Ben de radyo ve televizyon sunucularına, tiyatro oyuncularına, yazı işleri sekreterlerine ve editörlere içtenlikle öneririm.”

Hıfzı Topuz / Gazeteci – İletişimci – Yazar

“Türkçe Konuşmanın Püf Noktalan anadilini doğru, güzel konuşmak isteyen herkes için bir elkitabıdır; özellikle de sunucular, spikerler, seslendirmeciler, haberciler, öğretmenler, öğrenciler için…”

Emin Özdemir / Dilci – Yazar

“Dilin çeşitli halleri, Rüştü’nün her kitabında bir başka yanıyla yeniden yer buluyor. Günümüzde, idealini ‘çocukluktan beri haber spikeri olmak1 diye özetleyen gençler için gerekli her şeyi aynı kitapta görebilmek bulunmaz bir kolaylık.”

Jülide Gülizar / TRT Spikeri

“Türkçenin kötü kullanılmasına neden olan en büyük etken, “medya”. Kötü kullandığı yetmiyormuş gibi, hızla yaygınlaştırıyor yanlış kullanımları. Bu kez “medya”, içinden bir kalem tarafından eleştiriliyor. Yüzünü TV ekranlarından gayet iyi bildiğimiz Rüştü Erata, yanlışları görmemiz için çırpınıyor. Görmemiz, bilmemiz ve aynı yanlışlara düşmememiz için.”

Feyza Hepçilingirler / Dilci – Yazar – Eğitmen

“Rüştü Erata, güzel Türkçemizin hızla yozlaş(tırıl)ması konusuna gözleri üstüne topluyor,

poblemleri saptayarak onların kaynaklarına iniyor ve çözümler üretiyor.

Günlük yaşamımızdan örneklerle güçlendirilmiş olan bu kitap keyifli bir biçemde yazılmış. Kolayca okunması, bu kitabı özellikle okuma alışkanlığı zayıf olanlar için çekici kılıyor. Mutlaka okunması ve okullarda okutulması gerekli olan bir kitap…”

Prof. Dr. Nedret Kuran Burçoğlu / Yeditepe Üniversitesi Çeviribilim Bölüm Başkanı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.