Vuslatın Sineması ve Hüzün İçre Şarkılar PDF Oku

19.03.2024
24
Vuslatın Sineması ve Hüzün İçre Şarkılar PDF Oku

Vuslatın Sineması ve Hüzün İçre Şarkılar PDF oku, PDF kitap depomuzda, Barış Kavas tarafından kaleme alınan Vuslatın Sineması ve Hüzün İçre Şarkılar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786253911195 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Vuslatın Sineması ve Hüzün İçre Şarkılar kitabı 128 olarak yayınlanmıştır.  Vuslatın Sineması ve Hüzün İçre Şarkılar kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Vuslatın Sineması ve Hüzün İçre Şarkılar PDF Oku.

Vuslatın Sineması ve Hüzün İçre Şarkılar PDF Oku

Vuslatın Sineması ve Hüzün İçre Şarkılar kitabı, Eğitimci-Yazar Barış Kavas’ın uzun senelera varan yazınsal yolculuğunun, müthiş düşünme ve yazma gayretlerinin, okuduğu/izlediği filmlerin, dinlediği hüzünlü şarkıların derinlikli ve özgün yorumlarını ihtiva etmektedir.
Yazar, içtenlikli bir coşkuyla kaleme aldığı bu özge yazılarında, din-sanat-hayat ilişkisinin doğal bir varoluş bilinci eşliğinde otantik bağlar/bağlantılar kurularak şekillendirdiği bir düşünümsellikte, ‘manevi sinema’ anlayışına ufuk açan, ufuk sunan yeni yorumlar, yeni teklifler getirmektedir.

Bu eserle birlikte asıl ihtiyacımız olan sinema görüşüne farklı işaret taşları sunularak okurun din ve sanat evreni genişletilmekte, bununla birlikte ‘arınışın sineması’, ‘tevekkülün sineması’, ‘vuslatın sineması’, ‘varoluşsal müzik’ ‘hüzün içre şarkılar’ vb. tanımlamalarla sinema izler çevrelerine ve müzik kültürüne değişik bir bakış sunulmakta, kendine münhasır ve içtenyet temelli bir hayat-sinema anlayışı kazandırılmaktadır.

Haberedebiyat.com yazarlarından da olan Barış Kavas, ruhunun sahih ikliminden devşirdiği bu güzide okumalarında birikimini kültür, sanat, edebiyat ve medeniyet havzasına/hazinesine aktarıp okurunu varoluşun anlam yüklü derinliğine davet ederek, esaslı bir çağrıda bulunmaktadır…

‘Varlık şarkıları’, sinema perdelerinde, senfonik ve içten bir coşkuyla vuslata ramak kala çağıldamaya devam ediyordir…

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.