Cimri PDF Oku

25.03.2024
41
Cimri PDF Oku

Cimri PDF oku, PDF kitap depomuzda, Moliere tarafından kaleme alınan Cimri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 21.03.2024 dilinde ve 144 ebatında basılan ayrıca  L’Avare sayfadan oluşan Cimri kitabı 9786254182747 olarak yayınlanmıştır.  Cimri kitabını Halit Bağmancı numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Cimri PDF Oku.

Cimri PDF Oku

Harpagon adı cimrilikle özdeşleşmiştir adeta. Ama Molière bize yalnızca cimri değil, bencil, despot, düşüncesiz, para için çocuklarının mutluluğunu bile göz ardı eden, paraya esir bir burjuva karakter çizer ve her zamanki gibi genciyle de yaşlısıyla da, uşağıyla da asiliyle de dalgasını geçer. İnsanlığın gülünç ve zavallı panoramasını beş perdeye sığdırır. Aradan geçen yüzsenelera rağmen hiç değişmeyen bir gerçeği dönüp dönüp yüzümüze vurur; paranın insanın kişiliğini nasıl zehirleyip köle ettiğini…
“Nah şuraya yazıyorum, bu adamın canını alırsın parasını alamazsın. Paranın lafını açtın mı damarı tutar, hem de öyle bir tutar ki adamı canından bezdirir. Gebersen de kılını kıpırdatmaz, acıması yoktur. Diyeceğim o ki şanmış, şöhretmiş, şerefmiş vız gelir tırıs gider bu herife. Onun derdi günü paradır. Biri karşısına dikilip para istedi mi inmeler iner yüreğine. Para dedin mi, kalbini deşersin, ciğerini sökersin, canevinden vurursun.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama