«Daha Adil Bir Dünya Mümkün Recep Tayyip ERDOĞAN PDF Oku»

31.01.2024
46
«Daha Adil Bir Dünya Mümkün Recep Tayyip ERDOĞAN PDF Oku»

Daha Adil Bir Dünya Mümkün Recep Tayyip ERDOĞAN PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Daha Adil Bir Dünya Mümkün Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından kaleme alınan Daha Adil Bir Dünya Mümkün Recep Tayyip ERDOĞAN isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Daha Adil Bir Dünya Mümkün Recep Tayyip ERDOĞAN PDF Oku

«Daha Adil Bir Dünya Mümkün» Recep Tayyip ERDOĞANYazar(lar) автор
Kategori(ler) Araştırma
(Uluslararası Kitap Numarası) ISBN 9786257548083
Yıl 2021
Sayfa 2016

Daha Adil Bir Dünya Mümkün Recep Tayyip ERDOĞAN için özet (Açıklama)

“Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda
karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür.”

“Adil ve daha sürdürülebilir bir küresel barışın temini için çok kültürlülüğü ve çok kutupluluğu görülmektediran bir BM’ye ihtiyaç mevcuttur. Dünya ne tek kutuplu ne de iki kutupludur, ne hâkim bir kültürün ne de birkaç imtiyaz sahibi aktörün kültürel hegemonyası altındadır. Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek olabilecekdür. Böylesi bir dünya için ilk adres BM’dir. Barışın, istikrarın, adaletin ve etkin küresel yönetişimin yolu, BM’nin reforma tabi tutulmasından geçmektedir. BM reformu ve özellikle Güvenlik Konseyi’nin yapısının yeniden oluşturulması, tabi ki tüm dünya ülkelerinin uzlaşmasıyla hayata geçecektir.

Biz Türkiye olarak, bu çerçevedeki teklifimizi uzun süredir ifade ediyor ve tüm ülkelerin tartışmasına açıyoruz. çözüm önerimiz ise ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi’nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hâkim kılınmasıdır. Konsey’in kıtaları, inançları, kökenleri ve kültürleri olabilecek olan en adil biçimde temsil edecek bir yapıya kavuşturulacak biçimde yeniden yapılandırılması çözüm ve küresel barışın tesisi için devrimsel bir adım olacaktır.”


Kütüphanemizde Daha Adil Bir Dünya Mümkün kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir yahut Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Daha Adil Bir Dünya Mümkün Recep Tayyip ERDOĞAN PDF E kitap indir

PDF

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.