Peter Wohlleben «Ağaçların Gizli Yaşamı PDF Oku»

31.01.2024
50
Peter Wohlleben «Ağaçların Gizli Yaşamı PDF Oku»

Peter Wohlleben Ağaçların Gizli Yaşamı PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Peter Wohlleben Ağaçların Gizli Yaşamı tarafından kaleme alınan Peter Wohlleben Ağaçların Gizli Yaşamı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Peter Wohlleben Ağaçların Gizli Yaşamı PDF Oku

Peter Wohlleben «Ağaçların Gizli Yaşamı» pdf okuYazar(lar) Peter Wohlleben
Kategori(ler) Araştırma, Bilim, İnceleme
(Uluslararası Kitap Numarası) ISBN 9786056636325
Yıl 2023
Sayfa 272

Ağaçların Gizli Yaşamı kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Peter Wohlleben’in “Ağaçların Gizli Yaşamı” adlı kitabı, ağaçların sıradan bitkiler olmadığını ve aralarında karmaşık bir sosyal ağ bulunduğunu gözler önüne çıkarıyor. Ormancı yazar Peter Wohlleben, bilimsel araştırmalar ve kişisel gözlemlerine dayanarak ağaçların hayatlarının derinliklerine iniyor ve okuyuculara ağaçlar ile ilgili hiç düşünmedikleri bir bakış açısı sunuyor.

Wohlleben’e göre, ağaçlar yalnızca kökleri toprakta değil, bunun yanı sıra birbirleriyle de iletişim kuruyorlar. Ağaç ebeveynleri, yavrularıyla etkileşimde yer alıyor ve onların büyümelerine destek oluyorlar. Bunun yanı sıra, ağaçlar arasında tehlikeleri ve hastalıkları birbirlerine açıkladıkleri bir tür iletişim ağı yer alıyor. Bir ağaç hasta yahut acı çeken bir diğer ağaca besin gönderebiliyor.

Bu kitap, ağaçların dünyasına daldığınızda karşınıza çıkacak sıradışı bir gerçeği açığa çıkarıyor. Ağaçların karmaşık sosyal ilişkiler kurduğu, birbirleriyle iletişimde olduğu ve bir tür toplumsal organizasyona sahip olduğu düşüncesi, sizi doğanın mucizeleri ile ilgili düşünmeye teşvik edecek.

“Ağaçların Gizli Yaşamı”nı okuduktan sonra, ormanlara ve ağaçlara bakışınız sonsuza dek değişebilir. Bu kitap, doğanın gizemlerine meraklı herkese ilham verecek bir eserdir.


Peter Wohlleben Ağaçların Gizli Yaşamı kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Peter Wohlleben Ağaçların Gizli Yaşamı ücretsiz PDF E-kitap indir (oku)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.