«Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal Erol Mütercimler PDF Oku»

«Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal Erol Mütercimler PDF Oku»

Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal Erol Mütercimler PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal Erol Mütercimler tarafından kaleme alınan Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal Erol Mütercimler isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal Erol Mütercimler PDF Oku

«Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal» Erol MütercimlerYazar(lar) Erol Mütercimler
Kategori(ler) Araştırma-İnceleme, Biyografi, Siyaset-Politika, Tarih
(Uluslararası Kitap Numarası) ISBN 9786051719412
Sayfa 1032

Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal Erol Mütercimler için özet (Açıklama)

Ortaokula gelene kadar Mustafa’ydı…
Matematik kabiliyetiyle Mustafa Kemal oldu…
Emperyalizmi dize getirdi, Gazi Mustafa Kemal oldu…
Yüzlerce yılın kökleşmiş alışkanlık ve geleneklerini yıktı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk oldu… Türk halkı ona, “Atatürk,” dedi.

Türkiye’de doğan ve parlayan yıldız, bize izleyeceğimiz yolu gösterdi, “Fikrimizin Rehberi” oldu.

“Onun insan olarak ülküsü, iyilik, güzellik ve doğruluk idi. Siyaset adamı olarak ülküsü de, ekmek, eğitim ve barış idi. Bu ülkülerini gerçekleştirmek sorumluluğunu içinde duyduğu için cesaretle, imanla, bilgi ve akılla çalıştı. Yalan ve yanlış üzerine kurulan örgütleri yıktı.

Kendisinden halife olmasını isteyenlere, “Hayır, Cumhuriyet kurulacaktır,” dedi. Hasta hayal arkasından sürüklenip büyük fetihlere girişmek isteyenlere Misak-ı Millî’yi gösterdi. Kurtuluş için cami yapılmasında direnenlere, “Halk, cami değil, fabrika ve okul istiyor,” yanıtını verdi. Ölmüş geleneklere asılmakta yarar, umanlara da, “Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir,” diyerek gerçek kurtuluşun yolunu gösterdi. Devrimde yabancı ülkelerdeki bazı önderlerin kasaplıktan, sıvacılıktan, çetecilikten yetişerek ülkelerinin başına geçip sırtlarına mareşal üniforması geçirdikleri ve savaşı ülküleştirdikleri sırada o, üniformasını attı, gazilik ve mareşallik rütbe ve unvanını bir tarafa bıraktı, ülke savunması dışında savaşı ‘bir cinayet’ olarak mahkum etti. Ve uygar insanlığın kalbinde yaşayan yüce bir duyguyu, ‘Yurtta barış, dünya çapında barış,’ diye ilan etti.” Bu kitapta okuyacağınız öykü yalnızca bir önderin, bir komutanın, bir devlet adamının, bir devrimcinin, özyaşamöyküsü değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin de kurtuluş, kuruluş ve küreselleşme fırtınasında
savruluşunun da öyküsüdür.


Kütüphanemizde Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir yahut Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Kemal Erol Mütercimler PDF E kitap indir

PDF

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.